Fjerkræ og æg

Slankeværdi faveskala:
Slankeværdi 10-9 Slankeværdi 8-7 Slankeværdi 6-5 Slankeværdi 4-3 Slankeværdi 2-1
Fjerkræ
Fødevare (per 100 g)Kcal KJ Slankeværdi 1-10Protein (g) Fedt (g)Kulhydrat (g)Kostfibre (g)Calcium (mg)
And, lever136568318.74.63.5011
And, opdræt, kød med skind 4041687211.539.340011
And, opdræt, kød med skind, stegt337140721928.40011
And, opdræt, kød uden skind135564418.285.90.94011
And, opdræt, kød uden skind, stegt201839323.511.20012
And, Pekin, andelår med ben, uden skind, stegt178743429.15.960010
And, Pekin, andelår med skind og ben, stegt217906326.811.40010
And, Pekin, brystkød med skin, stegt202843324.510.850010
And, Pekin, brystkød uden skin, kogt140585427.62.5009
And, vildt, brystkød uden skind123514519.854.25003
And, vildt, kød med skind, 211881317.4215.2005
Due, kød og skind2941227218.4723.80012
Due, kød uden skind142593517.57.50013
Fasan, brystkød uden skind133555524.43.3003
Fasan, hel fasan (spislig del), kogt239998332.412.10016
Fasan, kød og skind181756422.79.290012
Fasan, kød uden skind133555523.53.50013
Fasan, lår uden skind134559522.24.30029
Gås, lever, røget4621929111.443.84.67070
Gås, opdræt, kød og skind 3711549215.8633.620012
Gås, opdræt, kød uden skind16167252370013
Gås, opdræt, kød uden skind, kogt, stegt238994228.912.70014
Gås,opdræt, kød og skind, kogt, stegt3051273225.221.90013
Høne, bryst116484523.31.90.604
Høne, filet, kogt154643536.210012
Høne, Kylling, lever119497316.94.80.7308
Høne, kød og skind2431015314.7200017
Høne, kød uden skind1415895216.3008
Høne, lever, simret167697324.56.50.87011
Kalkun, brystkød uden skind114476523.71.480.14011
Kalkun, brystkød uden skind, stegt147614430.12.08009
Kalkun, kød med skind143597521.65.60.13011
Kalkun, kød med skind, stegt189789428.67.390.06014
Kalkun, kød uden skind112468522.61.930.14011
Kalkun, kød uden skind, kogt, stegt159664529.13.840013
Kalkun, underlår med skind, kogt, stegt208868427.99.820032
Kylling nugget, friturestegt3261361216.522.614.3011
Kylling nugget, frost228952315.313.212.307
Kylling pølse, kalkun pølse, ca. 15% fedt200835312164.50.556
Kylling pølse, kalkun pølse, ca. 5% fedt183764321.434.4614.250.657
Kylling, bryst filet120501522.52.62005
Kylling, bryst filet, stegt187781433.44.70.51016
Kylling, bryst filet, stuvet151630528.983.030013
Kylling, bryst med skind172718420.859.250011
Kylling, bryst med skind, paneret, friturestegt222927331.848.871.640.116
Kylling, kød med skind215898318.615.060011
Kylling, kød med skind, paneret, friturestegt2691123228.5614.93.150.117
Kylling, kød med skind, stegt239998327.313.60015
Kylling, kød uden skind og fedt114476523.21.650012
Kylling, kød uden skind og fedt, ristet173722430.914.510015
Kylling, kød uden skind og fedt, stegt192802432.825.540016
Kylling, kød uden skind og fedt, stuvet159664428.93.990013
Kylling, lever119497316.94.80.7308
Kylling, lever, simret167697324.466.510.87011
Kylling, lever, stegt172718325.786.431.11010
Kylling, lår og underlår med skind214893416.3715.950.1709
Kylling, lår og underlår med skind, ristet184768424.038.990012
Kylling, lår og underlår med skind, stuvet220919424.1712.920011
Kylling, underlår med skind155647419.38.70011
Kylling, underlår med skind, paneret, friturestegt2541060226.8414.42.50.113
Kylling, vinge, frosset, BBQ211881319.712.73.340.628
Kylling, vinge, frosset, BBQ, ovnbagt2421010322.214.93.360.528
Kylling, vinge, paneret, friturstegt3211340226.1122.162.390.115
Kylling, vinge, stuvet181756427.187.181013
Quail, kogt227948325.114.10015
Rype, bryst uden skind122509520.34.50040
Rype, bryst uden skind, ovnstegt174726429.86.1006
Struds, steak, kogt155647528.123.87006
Æg, and185772412.813.81.45064
Æg, and, alkaliseret, pidan, tusindårsæg158660412.811.41.8040
Æg, gås185772413.913.31.4060
Æg, hønseæg, blomme3221344215.826.53.60138
Æg, hønseæg, blomme, pasteuriseret, frost2961236215.425.60.810134
Æg, hønseæg, blomme, tørret6662781134.255.80.660289
Æg, hønseæg, hele143597412.69.90.3057
Æg, hønseæg, hele, alkaliseret, pidan, tusindårsæg132551412.88.53.6050
Æg, hønseæg, hele, hårdkogt155647412.5810.611.12050
Æg, hønseæg, hvide48200910.90.20.705
Æg, hønseæg, pocheret143597412.59.50.71056
Æg, hønseæg, stegt i fedt190793313.115.20.3060
Æg, quail172718412.7131.2051
Æg, quail, alkaliseret, pidan, tusindårsæg158660413.810.91.8083
Æg, quail, kogt163681412.312.10058
Fødevare (per 100 g)Kcal KJ Slankeværdi 1-10Protein (g) Fedt (g)Kulhydrat (g)Kostfibre (g)Calcium (mg)

Animalske fødevarer er fødevarer, der kommer fra dyr — altså kød, fjerkræ, æg, fisk og skaldyr, mælk og mælkeprodukter, ost og osteprodukter.

Der findes efterhånden flere hundrede undersøgelser, der viser at vegetabilske fødevarer gavner sundheden, hvorimod kød, fjerkræ, æg og andre animalske fødevarer over en vis mængde kan øge risikoen for sygdomme som fx hjerte-kar-sygdomme, diabetes, gigt og kræft.

Tip til mindre mindre fjerkræ og æg i kosten

fjerkræ, æg
Spis ikke for meget fjerkræ eller for mange æg

Er du vant til at spise en del animalske fødevarer og holder af det, kan det være en god idé gradvist at begrænse indtagelsen af animalske fødevarer, og i første omgang helt undgå forarbejdet kød — altså kød konserveret ved rygning, saltning eller tilsætning af konserveringsmidler (kødpålæg, skinke, bacon, salami, hotdogs mv.).

Hvis du føler, at du ikke kan undvære animalske fødevarer er her nogle forslag til, hvordan du efterhånden kan erstatte meget eller alt kød med vegetabilske fødevarer:

  • Server altid mange grøntsager til retter med fjerkræ, æg eller andre animalske fødevarer.
  • Prøv om du kan erstatte rødt og forarbejdet kød med fisk, fjerkræ og æg — og efterhånden også med vegetabilske fødevarer.
  • Prøv kun at anvende de dyriske fødevarer som smagsgivere, som fx i orientalsk madlavning, hvor der ofte er fjerkræ eller æg i wok-retter, men som regel i form af små strimler eller på anden måde i meget mindre mængder, end vi er vant til i vores del af verden.
  • Kom masser af grøntsager i sammenkogte retter.
  • Brug evt. forskellige former for ”sojakød” eller andre køderstatninger. Spørg i en helsekostforretning, hvis du ikke kan finde den slags produkter i dit supermarked. Prøv evt. at udskifte fjerkræ i opskrifter med den samme mængde af en vegetabilsk køderstatning.
  • Brug mindre fjerkræ end anvist i opskrifter eller erstat noget af kødet med grøntsager eller køderstatninger fremstillet af soja.
  • Du kan på nettet læse om erstatninger for æg, som i det mindste i en del tilfælde helt eller delvist kan erstatte æg i opskrifter. En såkaldt hørfrøslim kan erstatte æg i bagværk, og kan også bruges i frikadellefars. Se fx en opskrift her
  • Begræns indtagelsen af fjerkræ til højst 300 gram om ugen.
  • Spis højst 3-4 æg om ugen.