Kornprodukter er sunde, når blot du vælger fuldkorn

Vælg så vidt muligt uraffinerede kornprodukter — altså produkter med meget fuldkorn.

Kornprodukter — som kun eller for det meste består af fuldkorn — er fiberrige, og en god kilde til en række vitaminer, mineraler og gavnlige plantestoffer.
 
kalorietabel-brugervejledning

sikker-slank-forloeb



Slankeværdi faveskala:
Slankeværdi 10-9 Slankeværdi 8-7 Slankeværdi 6-5 Slankeværdi 4-3 Slankeværdi 2-1
Fødevare (per 100 g)Kcal KJ SlankeværdiProtein (g) Fedt (g)Kulhydrat (g)Kostfibre (g)Calcium (mg)
Boghvede, hel3431432513.33.471.51018
Boghvede, kogt9338873.40.619.92.77
Boghvedemel3351399512.63.170.61041
Boghvedenudler3551482512.71.770.64.127
Brød, franskbrød2741144310.72.4522.253
Brød, grahamsbrød2501044612.43.542.7615
Brød, hvid hvede, hjemmelavet262109457.64.546.72.412
Brød, knækbrød, fuldkorn, rug366152857.91.382.216.531
Brød, knækket hvedekerner260108658.73.949.55.543
Brød, pitabrød, fuldkornshvede262109459.81.755.96.115
Brød, pitabrød, hvid hvede275114859.11.255.72.213
Brød, rugbrød, fuldkorn20485269.12.940.51228
Brød, rugbrød, lyst23397356.92.8425.424
Brød, rugbrød, mørkt20585655.51.6379.939
Brød, rugbrød, Pumpernikel250104458.73.147.56.568
Brød, rundstykke, bolle, fuldkornshvede266111158.74.751.17.516
Brød, rundstykke, bolle, hvede273114038.66.3463.826
Brød, tortilla, fuldkornshvede310129459.89.845.99.815
Brød, Tvebakker4071628413.57.272.3927
Bulgur 3421428512.31.375.912.535
Bulgur, kogt8334773.10.218.64.510
Byg3541478612.52.373.517.333
Byg, perlebyg352147069.91.277.715.629
Byg, perlebyg, kogt12351462.30.428.23.811
Bygflager365152468.61.876.7613
Bygmel3451424510.51.674.510.132
Cornflakes, uspecificeret378157837.30.983.93.27
Grahamsmel, fuldkornshvedemel3401420613.22.5721129.8
Havregryn, uspecificeret3791582613.20.868.610.152
Havregryn, uspecificeret, kogt, 84% vand, u. salt7129672.51.5121.79
Hirseflager, uspecificeret364152051147129.5
Hirse, Foxtail hirse, hele korn3701545611.33.771.72.24.8
Hirse, Proso hirse, hele korn37815786114.272.83.99.5
Hirse, uspecificeret, hele korn, kogt11949763.5123.71.33
Hirsemel, uspecificeret3821595610.84.375.13.514
Hevde, Durum3391415613.72.571.14.734
Hvede, Spelt3381411614.62.470.210.727
Hvede, Spelt, kogt12753065.50.926.43.910
Hvedegryn, mannagryn, semulje3601503512.7272.83.933
Hvedekerner, hele/knækkede3611507514.12.175.912.232
Hvedekim4171741431.411.647.91045
Hvedeklid2931223616.65.130.530.575.8
Hvedemel3641520310176.32.715
Hvedemel, fuldkorn3401420613.22.57210.734
Majskerner, frost11548063.21.622.72.24.7
Majskolbe, rå8635973.31.416.32.84
Majsmel, fuldkorn361150736.93.976.97.37
Majsstivelse368153630.30.488.30.22.4
Mysli, uspecificeret364152059.15.574.67.336
Nudler, æggenudler3551482512.50.974.82.85
Pasta, Spaghetti, fuldkornshvede3551482513.12.973.49.634
Pasta, Spaghetti, fuldkornshvede, kogt148618661.730.13.913
Pasta, Spaghetti med spinat, kogt13054364.60.626.2330
Pasta, Spaghetti med spinat, tørret3721553513.4374.810.658
Ris nudler, brune ris nudler357149057.11.878.67.110
Ris nudler, hvide ris nudler3641520460.680.21.618
Ris nudler, hvide ris nudler, kogt10845151.80.22414
Ris nudler, sorte ris nudler, 55% sorte ris, 45% hvide ris359149957.2376320
Ris, brune, lang368153667.53.2763.612
Ris, brune, lang, kogt12351462.7125.61.63
Ris, brune, parboiled 370154557.62.878.73.58
Ris, brune, parboiled, kogt 14761453.10.931.31.73
Ris, hvide, glutinous370154556.80.681.72.811
Ris, hvide, glutinous, kogt97405620.221.112
Ris, hvide, lang365152457.10.7801.328
Ris, hvide, lang, kogt13054352.70.328.20.410
Ris, hvide, lang, parboiled374156157.5180.91.871
Ris, hvide, lang, parboiled, kogt12351452.90.426.10.919
Ris, røde, glutinous361150759.92.872.64.511.8
Ris, sorte, glutinous3571490510.13.570.13.38.8
Ris, vilde ris3571490614.71.174.96.221
Ris, vilde ris, kogt101422640.3421.31.83
Ris, grødris, hvide360150356.60.679.30.59
Ris, grødris, brune362151167.52.776.23.433
Risklid3161319513.420.949.72157
Rismel, hvide366152845.91.480.12.45
Rismel, hvide, glutinous360141144.50.482.30.617.6
Rismel, brun363151657.22.876.54.611
Rugkerner, hele/knækkede3381411610.31.675.915.124
Rugmel, mørk, fuldkornsrugmel3251357615.92.268.623.837
Rugmel, fint3491457510.91.575.411.824
Rugmel, sigt357149059.81.376.7813
Rugflager359149957.81.277.310.816
Fødevare (per 100 g)Kcal KJ SlankeværdiProtein (g) Fedt (g)Kulhydrat (g)Kostfibre (g)Calcium (mg)

Det største problem, vi har med kostens indhold af kornprodukter er, at alt for mange stærkt forarbejdede kornprodukter — som hvide ris, hvidt brød og andre raffinerede kornprodukter, der mangler vitaminer, mineraler, fibre osv. — indgår i de fleste menneskers kost.

Den slags raffinerede kornprodukter er ikke alene forholdsvis næringsfattige, men kan også forstyrre blodsukkerbalancen og øge tendensen til at overspise.

Omvendt vil kornprodukter, som kun eller hovedsageligt består af fuldkorn mætte godt og være med til at forebygge sygdomme.

Og der er god dokumentation for, at fuldkornsprodukter er sunde og bør være en vigtig del af alle menneskers kost.

Læs mere i artiklen: Ny undersøgelse: Spis fuldkorn og lev længere

De bedste kornprodukter er fuldkornsprodukter

Mange mennesker er usikre på, hvad fuldkorn er, og vælger alt for ofte brød og andre kornprodukter, som ikke eller kun delvist er fremstillet af fuldkorn.

Læs mere på fuldkornsprodukter.dk

Brød

Kornprodukter, brød, fuldkorn
Vælg brød af fuldkorn

Det meste brød, du køber hos bageren eller i supermarkedet, har et alt for højt indhold af raffineret hvedemel, sukker og fedt og er næringsfattigt. Det gælder også meget af det såkaldt grove brød, de sælger.

Vælg fuldkornsbrød og hold dig for det meste fra det hvide brød.

Ægte fuldkornsbrød er udelukkende bagt af fuldkornsmel, og er derfor langt mere mættende, end brød bagt af almindeligt hvedemel.

Det er svært at finde 100 % fuldkornsbrød (de fleste er højst 50 %), men du kan let lære selv at bage de bedste brød. Læs hvordan i Mortens bagebog (en e-bog, som du mange steder på nettet kan købe for under en halvtredser).